17
Ağu
2017

Sizi Olduğunuzdan Daha Genç Gösterecek Yiyecekler Nelerdir?

Çilek, kiraz, dut üçlüsü:

Bu müthiş üçlü içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde hücre ölümlerinin zararlarını engeller ya da tamamen önler. Eklem ağrıları ve şişlikler için de birebirdir.

çilek

çilek

Bu üçlünün yanı sıra, yabanmersini de zeka fonksiyonlarına büyük ölçüde katkıda bulunur. Yabanmersinin tüketilmesi ayrıca, boşaltım hastalıkları, bunama ve alzaymır için de başlı başına bir besin kaynağıdır.

Avokado:

Avokado içerdiği yüksek yağ oranı sebebiyle özellikle kilosuna dikkat eden kesimler için tüketilmez. Ancak avokadonun yapısında çok sağlıklı yağlar vardır. Avokado cildin yenilenmesi sağlayarak, vücudunuzun ihtiyacı olduğu potasyum, vitamin C ve çeşitli antioksidanların alınmasını sağlar. Avokado aynı zamanda folik açısından da çok zengindir.

avakado

avakado

Özellikle vegan beslenenlerin avokado tüketmesi folik asit ihtiyaçları bakımından çok önemlidir. Günde 1 avokado, vücudun ihtiyacı için gerekli olan bir çok ihtiyacı karşılayacaktır.

Havuç:

Havuç özellikle göz sağlığı içinde çok faydalıdır. Beta karoten sayesinde retina gibi göz bölgelerinin doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

havuç

havuç

Havuç tüketmek özellikle yaz aylarında cildin UV ışınına maruz kalmasından dolayı meydana gelen erkek kırışıklıklardan ve yaşlanma etkilerinden kurtulmanın çok etkili bir yoludur.

Turunçgiller:

Turunçgiller Cvitamini ve folik asidin en önemli kaynaklarıdır. Bilindiği üzere folik asit ve c vitaminin cilt üzerinde etkisi büyüktür.

turunçgil

turunçgil

Turunçgilleri düzenli olarak tüketmek, kan dolaşım problemlerini, kalp hastalıklarını ve eklem ağrılarına sebep olan hastalıkları da ortadan kaldırır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir