12
Kas
2014

Kadınlar Fazla mı Horluyor?

Yukarıda ki başlığı görünce şaşırdınız değil mi? Nereden çıktı bu soru şimdi dediğinizi duyar gibi oluyorum. Ama cidden  öyle midir acaba? Kadınlar, erkeklerden daha mı fazla horlar? Var mı bunun bir cevabı?

İnsanlar Neden Horlar?

İnsanlar Neden Horlar?

Evet var. Bilim insanları bu konuda bir çalışma yapmış. Rastgele seçilen kadın ve erkek denekler üzerinde bir araştırma yapılmış. Sonuç ise şu: Erkekler, kadınlardan çok daha az horluyor.

Neden Kadınlar Daha Fazla Horluyor Acaba?

Kadınların, erkeklerden yani karşı cinsten daha fazla horladığı saptandıktan sonra, bunun nedenleri araştırılmış, karşımıza çıkan sonuç ise bir hayli ilginç ve düşündürücü. Nedeni ise şu;  sanılanın eksine erkekler kendine daha fazla önem veriyor. Yani kadından daha çok kendilerine dikkat ediyorlar. Kadın ne kadar dış görünüşe önem veriyorsa erkekler de sağlığına o kadar özen gösteriyor.

Horlayan Kadın

Horlayan Kadın

Durum böyle olunca da erkekler, kadınlardan çok daha sağlıklı yaşıyorlar. Sağlıklı yaşamak ise, şişmanlık, kalp, tansiyon gibi hastalıkların onlarda daha az görünmesine neden oluyor Ve de tüm bu hastalıklar, özelikle kilo olmayınca da bireyler çok daha az horluyor.

Yani en azından bilimsel veriler böyle söylüyor. Biz bu araştırmaların yalancısıyız. Kadınlar, eğer horlama sorunu yaşamak istemiyor iseniz lütfen kütle endeksinize uygun bir kilonuz olsun ve bu sorunu yaşamayın. Olmaz mı?

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir