25
Nis
2017

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Evinizi ya da herhangi bir mekanı dekora ederken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktaları uygularken yapılan ufak yanlışlar dekorasyonu baştan aşağı yanlış bir hale sokabilir. Bu sebeple yapmanız gerekenlerden ziyade yapmamanız gerekenleri bilirseniz işiniz biraz daha kolaylaşabilir.

dekorasyon

dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Yapılmaması Gerekenler

Beğendiğiniz ve çok sevdiğiniz eşyaları ve objeleri evinizin dört bir köşesine yerleştirmeniz evinizi dekoratif gözükmesiniz engelleyecektir. Bu sebeple dekorasyonunuza uygun objeleri doğru şekilde kullanmanız ancak ve ancak doğru dekorasyonu yapmanızı sağlayacaktır.

Birbiriyle alakasız ve hiç uyum sağlamayan mobilyaları aynı ortamda kullanmanız oldukça yanlış bir tutum olacaktır. Modern çizgili bir dekorasyon yaptığınız zaman spor tarzda koltuklar tercih edersiniz fakat yemek masanızı ya da vitrininizi klasik tarzda seçerseniz bu şıklıktan oldukça uzaklaşmanıza ve hoş olmayan görüntüler elde etmenize sebep olacaktır.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

Dekore edeceğiniz odanın tamamını duvar kağıdıyla kaplamanız odanın çok boğucu olmasına sebep olacaktır. Sadece televizyonun bulunduğu duvarın arkasını ya da yemek masanızı koyacağınız duvarın arkasını duvar kağıdıyla kaplayıp geri kalan kısımları ona uygun renklerde boyatmanız en doğru tercih olacaktır.

Her ürün kendi başına oldukça güzel olabilir fakat hepsini aynı anda kullanmak karmaşık ve uyumsuz bir görüntüye sebep olabilir. Dekorasyon ürünlerini tek bir mağazadan tek bir örnek şeklinde satın alıp direkt olarak evinize uygulamanız sizin kişiselliğinizi evinize yansıtmanıza engel olur. Bu sebeple hoşunuza giden ve sizi yansıttığına inandığınız dekorasyon ürünlerini tercih etmenizde fayda var.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir