27
Nis
2017

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülmek,  insana belki en çok yakışan bir duygu dışa vurumudur. Ancak Gülmek, yalnız sesli olarak kahkahalarla atıldığı zaman anlaşılmaz. Gülümseme, insanın yüzünde açan güzel bir çiçek olarak ifade edilir, öyle ki çirkini bile güzelleştirir. Gülümseme; kişisel ilişkilerde ve günlük yaşamda, daha çok kullanılan bir davranıştır. Güler yüzlü olmak, tüm dünyaya ve insanlara gülümseyerek bakmak, kişiyi toplumun gözdesi yapar.

diş bakımı

diş bakımı

Gülüş Estetiğinde Önemli Unsurlar

Günümüzde bazı insanlar gülmenin kendisine yakışmadığını ifade eder. Ancak, gülmek her insana yakışır, öyle ki çok gülen insan hayatı çok seven insandır. Günümüzde insanların gülmeyi kendisine yakıştıramama sebepleri gülümserken ağız ve surat yapılarında olan değişiklik olduğu ifade edilir. Bu nedenle bayanlar gülüş estetiği isminde bir yöntemle daha estetik bir gülüş tekniğe sahip olmak istemektedirler.

gülemek

gülemek

Gülüş estetiği ağzı çevreleyen dudaklar, tüm dişler bütün bunların birlikte uyum içerisinde olması durumudur.  Gülüş estetiğinin en önemli kılan unsur ise diş yapısı olmuştur. Bunun için dişin büyüklüğü, rengi çok önemlidir. Özellikle diş yapısının beyaz ve sağlam olması kişinin gülerken daha şık ve estetik bir yapı kazanmasını sağlar. Gülüş estetiği hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için internet üzerinden araştırma yapmak gerekir.  Diş yapısının beyaz alması diş etlerinin pembemsi olması ve dudağın dolgun ya da dolguna yakın olması gülüşte estetiği şıklığı gösteren nedenlerdendi.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir