29
Nis
2017

Diyette Sıvı Almanın Önemi

Diyet sırasında yeterli sıvı alımı olmadığı takdirde metabolizma da hızlı çalışmaz ve kilo verme aşamasında duraklamalar yaşarsınız. Bitki çayları, taze meyve suları diyet sırasında almanız gereken sıvılar arasında olsa da mutlaka günde 2,5 litre suyu tüketmelisiniz. Su, toksinleri daha hızlı atmanızı sağlar ve cildinizi de dinç gösterir.

sıvı tüketmek

sıvı tüketmek

Diyet ve Su İlişkisi

Diyet yaparken hızlı kilo vermek adına çoğu zaman su tüketiminden kaçınılır. Su ise aksine kilo vermeyi hızlandırıcı etkisi ile tüm diyetlerde önerilir. Su içerek yağlarınızdan da daha hızlı kurtulursunuz. Su sizleri hastalıklardan da korur. Vücudunuzu dinç tutmak ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız mutlaka su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Su metabolizmayı hızlandırdığı gibi cildin de canlı görünmesiniz sağlar. Gün içinde su içenlere dikkat ederseniz ciltlerinin daha parlak göründüğünü fark edeceksiniz. Selülitlerle savaşmak istiyorsanız su içmeye özen göstermelisiniz. Bedeni temizlediği gibi sizi huzurlu da hissettirir.

su içmek

su içmek

Suyu sadece diyet sırasında değil yaşamınızın her anında içmelisiniz. Maden suyu, taze meyve suları ne kadar sıvı olsa da saf suyun yerini tutmaz ve toksinlerinizi attırmaz. Gün içinde içtiğiniz su miktarı kilonuza da bağlıdır. Kilonuz ile orantılı su içtiğiniz zaman kısa sürede kilolarınızdan da kurtulur ve daha sağlıklı görünürsünüz. Su içtiğiniz zaman sıkı diyet yapmanıza da gerek kalmaz, düzenli uygulama ile istediğiniz yemeği menünüze eklersiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir