01
May
2017

Bebeklerin Kabızlık Problemine Son Verin

Küçük bebeklerin en önemli sorunlarından bir tanesi de belli sebeplerle kabızlık yaşamasıdır. Çoğu bebek günlerce kabızlık sorunu yaşıyor. Annelere bu konuda bazı tavsiyelerimiz olacak bu yazımızda. Siz değerli okuyucularımız için bebeklerde kabızlığa iyi gelen bazı yöntemleri anlattık, mutlaka okumalısınız.

bebekler

bebekler

Bebeklerin Kabızlık Problemine Etkili Çözüm Önerileri

Oldukça zor bir durum olan kabızlık esnasında dışkı sertleşir ve bebek acı çeker. Böyle bir durumda bebeğinizin daha fazla sıvı almasını sağlamalısınız. Süt verdikten hemen sonra biraz elma suyu içirebilirsiniz mesela. Bir başka önerimiz ise erik suyudur. Erik suyu içeriğinde yüksek şeker olduğu için su ile seyreltebilirsiniz.

Bebeğinize bol bol yoğurt yedirin ve daha çok lifli gıdalardan vermeye çalışın. Bebeğiniz ılık suyla banyo yaptırın ve hemen ertesinde ellerinizle karnına hafif hafif masaj yapın. Bu onu oldukça rahatlatacaktır.

bebeklerde kabızlık

bebeklerde kabızlık

Son olarak sizlere önerimiz bebeğinizin mamasına bir miktar Hindistan cevizi yağı katmanız olacak. Yaklaşık bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı kattığınızda bebeğinizdeki kabızlık sorunu kısa zamanda ortadan kalkar ve bebeğiniz rahatlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir