21
Ağu
2017

Kredi Kartı Borcunu Kredi ile Kapatmak Kesin Çözüm Mü? 

Kredi kartları günümüzde pek çok insanın kullandığı ödeme yöntemlerinden bir tanesi. Öyle ki birçok kişi artık en ufak alışverişlerinde dahi kredi kartı kullanmayı tercih ediyorlar. Bu tercihleri belki o anda onların ne kadar ciddi sorunlar ile karşılaşmalarına sebep olduklarını fark ettirmiyor ancak ilerleyen dönemlerde kredi kartı borçlarını ödeyemedikleri zaman bankalar ile aralarında çok önemli sıkıntılar kendini gösterebiliyor.

kart borcu

kart borcu

Böylesi durumlarda ise birçok kişi kredi kartı borçlarından kurtulmak adına bankaların yolunu tutuyor ve kredi alarak borçlarını kapatıyorlar. Peki, kredi kullanarak kredi kartı borcunu ödemeye çalışmak insanlara kesin çözümler sunuyor mu?

Kredi Sonrası Döneme Dikkat

Bankalar eğer ki kişilere kredi kartı borçlarını kapatmaları adına kredi verdiyse kişilerin ilk olarak yapmaları gereken en önemli şeylerin başında kredi kartlarının tüm borçlarını ödeyip kartları tamamen kapatmak olmalıdır. Ancak birçok kişi bunu yapmak yerine kredi kartlarını açık tutmayı tercih ediyorlar.

kredi kartı

kredi kartı

Böyle olunca kredi kartı borçları ilk başta ödenmiş gibi görülüyor olsa da tekrardan kredi kartlarının kullanılmaya başlanması sonrasında insanlar bir yandan kredi borçlarını ödemeye çalışırken diğer bir yandan kredi kartı borçlarını ödemeye çalışırlar. Böyle olunca yaşadıkları zorluklar iki katına çıkmış olur.

Bunların olmasının engellenmesi adına kredi başvurusu yapılmadan önce dikkat edilmeli ve daha sonrasında kredi kartı kullanımına devam edilecekse kesinlikle bir de kredi çekilerek ekstradan zor duruma düşülmemeye çalışılmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir