12
Şub
2015

İnfertilite Nedir Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İnsanlar kendi soylarını devam ettirmek ve aile olabilmek adına ebeveyn olmak isterler ki bu son derece doğal bir istemdir. Kadınların doğasında anne olmak zaten içgüdüsel olarak vardır ancak kimi nedenler ile anne baba olmak zorlaşabilir zira karşımızda infertilite sorunu vardır.

infertilite

infertilite

İnfertilite kadının hamile kalamamasına verilen isimdir. Normal şartlar altında kadın adetinin 9. İle 12. günleri arasında hamile kalabilir ve bu süreç menopoza kadar devam eder. Lakin kimi kadınlar ne kadar isteseler de hamile kalamamaktadır. Bunun pek çok nedeni olabilir. Örneğin geçirilen bir enfeksiyon, aşırı zayıflık, hormonsal dengesizlikler, kimi zaman miyom hamileliğe engel olabilir.

anne olamama

anne olamama

İnfertilite Moral İle de Alakalıdır

Ancak tıbben bu sorunun da çaresi vardır ve kadın gerekli tedaviyi gördükten sonra rahatlıkla hamile kalabilir.  Günümüzde tıbben uygulanan birçok yöntem vardır. Bunlar arasında tüp bebek en çok bilinenedir ama son çare olarak tercih edilmektedir üstelik pahalı bir yöntemdir.

infertilite nedir

infertilite nedir

Aşılama ve mikro enjeksiyon da uygulanan tedavi yöntemleri arasındadır ancak şu ala akıldan çıkarılmamalıdır. Sebep ne olursa olsun moral yüksek tutulmalıdır ve kadın öncelikle beyninde hamile kalacağına inanmalıdır. Aksi halde uygulanan yöntemler tek başına yeterli değildir.

 

.

 

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir