10
Şub
2015

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi çekileceği zaman ilk olarak sizlerin kredi notuna bakılır. Kredi notu ise bankalara borçlarınızı düzenli ödemenizle ilgilidir. Kredi notu yükseltilmesi için sizler her ay düzenli ödemeler yapmalısınız. Çektiğiniz kredi ya da kredi kartlarınızı düzenli ödemediğiniz zaman sizlerin not hanesine eksi puanlar yazılır. Kredi Kayıt Bürosu ve Türk Bankalar Birliği sizlerin kredi notlarınızı hesaplayan belirleyici unsurlardır.

kredi notu

kredi notu

Kredi Notu Hesaplanması

Kredi notları uzun yıllara dayanılan bir hesaplama şeklidir. Kredi notu yükseltilmesi için sizler ilk olarak bankalara borçlarınızı her yıl düzenli şekilde ödemeniz gereklidir. Bankalar sizlerin notlarına bakarak durumlarınızı değerlendirir. Bankalar yaptığınız tüm ödemeleri dikkate alarak not değerlendirmesinde bulunurlar.

kredi notu sorgulama

kredi notu sorgulama

Kredi notlarınızı kendiniz internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. Kredi çekmek isteyen kişiler ilk olarak kredi notlarını bilmeleri gereklidir. Banka mevzuat sistemine göre her bankanın ayrı değerlendirme sistemi vardır. Sizler düzenli ödemelerde bulunduğunuz zaman kredinizi alacağınızı bilmelisiniz. Gecikmeli ödemeler her zaman kredi notlarınızı aşağı düşmesine neden olur. Kredi kartlarında da aynı işlemler geçerlidir.

kredi notu nasıl yükselir

kredi notu nasıl yükselir

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir