29
Ağu
2015

Yatak Odasına Yaz Havası

Yatak odaları uyku alanları olmanın dışında güne ilk uyanışın yaşandığı alanlardır. Uyanışta yaşanan psikolojik etkilerin gün içinde de yansımalarının yaşandığı ise bilinen bir gerçektir. Bu sebep ile yatak odaları özel alanlar olup, dekorasyonuna da özel önem verilmeli. Özellikle yaz esintisi taşıyan dekorasyon planlamaları ruhen rahatlama yaratıyor.

yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

Öneriler

Yatak odasında kullanılan yatak örtüsü, nevresim takımları, pikeler, perde, tül, abajur, kilim, dekoratif yastık gibi ürünlerin renk seçimine dikkat ederek başlayabilirsiniz. Bu renk seçiminde denizin, kumun yansımalarını yaşatmak için mavi, yeşil, krem, kum beji, sarı, beyaz renkler kullanılıp lacivert, kırmızı ve beyaz temalı da renk seçimi yapabilirsiniz.

yatak odası

yatak odası

Aksesuar seçiminde ise kullandığınız tema da kırmızı, lacivert ve beyaz hâkimse dümen ve gemi çapası gibi ürünleri tercih ederken diğer renk gruplarında denizyıldızı, deniz kabuğu ve mumları kullanabilirsiniz.

yatak odası dekoru

yatak odası dekoru

Bunların yanı sıra yatak odanızın duvarını da tablo ve zevkinize uygun objeler ile hareketlendirebilirsiniz. Sıcak tonların hâkim olduğu bu öneriler de abajurlarınızın rengini de odanızdaki haki olan renklere uydurarak ferah ve aydınlık bir oda yaratmanız mümkün

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir