01
May
2016

İlişkide Yapılmaması Gerekenler

Hayatınızın her anında sevgilinizi düşünüyorsanız ve yanınızda sürekli sevgilinizi istiyorsanız ilişkinizi tehlikeye sokuyorsunuz demektir. İlk bakışta normal gibi gözüken bu düşünceler aslında bir ilişki açısından o kadar da sağlıklı düşünceler değil. Karşınızdaki kişiye asla vazgeçilmez olduğu hissini vermemelisiniz. Vazgeçilmez olduğunu hisseden kişiler kısa bir süre sonra sizden soğumaya başlayacaktır.

ilişkide yapılmaması gerekenler

ilişkide yapılmaması gerekenler

İlişkinizi sürekli masaya yatırarak konu başlıkları belirleyerek bu konular üzerinden ilişkiniz hakkında konuşmaya çalışmayın. Bu tür konular karşı tarafın gerilmesine sebep olur.

Geçmişe Sünger Çekin

Sevgilinizin geçmişini sosyal medya platformları üzerinden takip etmeyin. Sizden önce ne yaptığı ve nasıl bir insan olduğu sizi bu kadar fazla ilgilendirmesin. Geçmişe bir sünger çekerek sevgilinizin sizinleyken nasıl bir insan olduğunu düşünmeye gayret gösterin. Hayatınız sadece sevgilinizden ibaret olmasın. Arkadaşlarınız ile ayrı ayrı vakit geçirin ve birbirinizi merak edin.

iyi bir ilişki

iyi bir ilişki

Merak etmek ilişkideki tutku hissini daha uzun süreli ve canlı tutar. Aynı evde yaşıyorsanız karşılıklı olarak isteklerinizi birbirinize belirtin. Eğer mutfakta değil salonda yemek yemenizi isteyen bir sevgiliniz var ise ya da ojelerinizi salonda değil yatak odasında sürmenizi isteyen bir sevgiliniz var ise bu tür kararlara saygılı olun.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir