05
May
2016

Migren Ağrısı için Çözüm Önerileri

Migren baş ağrılarının en büyük en kötülerinden bir tanesidir. Migren ağrısı genetik olarak geçebilen ciddi sorunlara yol açan hatta kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır.

migren

migren

Şiddetli ağrılara sebep olan migren nasıl çözülebilir? Migren sorunu olan birçok kişinin aradığı bu cevabı bu yazımızda siz değerli okuyucular için vereceğiz. Genç yaşlı demeden hemen her yaş grubunda görülebilen migren ağrısı hayatı oldukça zorlaştıran etkide. Peki migrene ne iyi gelir? Aşağıda bu soruya cevap olan bazı çözüm önerilerini sizler için paylaştık.

Migreni Tetikleyen Şeyler

Yapmanız gereken ilk şey mutlaka migreni tetikleyen her şeyden sakınmaktır. Bunların başlıcaları çikolata, kakao, deniz ürünleri, çay, kahve,  mercimek, kuru fasulye, bakla, alkollü içecekler, soya ürünleri, sakatatlar, hazır et ve tavuk suyu ürünleri ve konservelerdir.

migren baş ağrısı

migren baş ağrısı

Bu gibi yiyeceklerden kesinlik uzak durmalısınız. Ayrıca hava değişimi veya hormanal değişimler de migrene sebep olduğu için dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu gibi tetikleyici unsurlardan uzak durursanız migren oluşumuna engel olabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir