24
Haz
2015

Sivilce Nasıl Geçer?

Çevresel durumlardan dolayı cilt üzerinde bazı dönemlerde sivilce ve siyah noktalar meydana gelebilmektedir. Meydana gelen bu sivilcelerin tedavisinde ise oldukça hassas ve dikkatli olunmalıdır. Cilt yapınıza uygun olan ve kimyasal içermeyen ilaçlar ile sivilce tedavisi uygulanabilir.

sivilce

sivilce

Eğer herhangi bir ilaç kullanmadan doğal yöntemler ile sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız, cilt bakımınıza her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Yağlı ve kirlenen ciltlerde sivilceler daha kolay çıkacağı için cildinizi her zaman temiz tutmalı ve nemli bırakmalısınız.

Cildinizi Yağlardan Arındırın ve Temizleyin

Gün içerisinde sürekli olarak yağlanan bir cildiniz var ise özel sabunlar ile yüzünüzü sık sık yıkayarak iyi bir şekilde durulamalısınız.

sivilce

sivilce

Uyguladığınız tüm yöntemlere rağmen eğer sivilceleriniz geçmiyor ise uzman doktorunuza başvurarak mutlaka kendinize en uygun sivilce tedavisine başlamalısınız. Sivilcelerin yoğun olarak geliştiği dönemlerde ise sivilcelerinizi sıkarak patlatmamalısınız.

sivilce

sivilce

Sivilcelerin sıkarak patlatılması durumunda uzun yıllar boyunca yüzünüzde kalacak izler meydana gelebilir. Bu tür izlerin giderilmesi için ise çok ciddi cerrahi operasyonlara ihtiyacınız olabilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir