20
Ara
2014

Gölgede de Yanabilirsiniz

Güneşin kavurucu etkileri, sadece açık alanlarda etkisini göstermez, gölgelik alanlarda da güneşin etkilerini görebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, deniz kenarlarında güneşlenirken, dikkatli olunmalı ve aşırı yanıklara karşı tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirlerin başında gelen koruyucu kremler, istikrarlı bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde, en eğlenceli anlarınız, sürecin sonunda kâbusa dönüşebilir.

güneş ışığı

güneş ışığı

Önleyici bakım kremleri

Güneşe çıkmadan, vücut üzerine bakım kremleri sürülmelidir. Güneşin etki alanından uzaklaşılsa da, güneş ışınları kuvvetlidir ve her alanda etkilidir. Bu gerçeği göz ardı etmeden, güneş keyfine başlamamalısınız. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlar, daha çok açık tenli kişilerde görülür.

güneşte yanmak

güneşte yanmak

Daha esmer bir yapıya sahip olan bireylerde ise, çok büyük sıkıntılar baş göstermez. Özellikle şemsiye altında oturmak veya yatmak, sizleri güneşin etkilerinden kurtarmayacaktır. Deniz içerisindeyken, kollara takılan kolluklarda, güneşten korunmanıza yardımcı olmayacaktır. Bu detayları iyice düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Bir yıl boyunca yolunu gözlediğiniz tatilin, sıkıntılı bir şekilde devam etmesini istemiyorsanız, kurallara riayet etmelisiniz. Daha sağlıklı ve daha mutlu günler için.”

güneşlenmek

güneşlenmek

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir