20
Haz
2018

Far Bazı Nedir?

Kadınların büyük bir kısmı pek çok sebepten ötürü makyaj yaparken gerekli olan ürünleri kullanmak istemiyor. Böyle olunca da yapılan makyaj asla istenilen başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıyor. Halbuki gerekli olan detaylara dikkat edilmesi sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar oldukça etkileyici olacaktır. Kullanılması gereken ürünlerden biri de far bazı.

far bazı

far bazı

Far Bazı ile Farınızı Sabitleyin

 Pek çok makyaj artisti tarafından kullanılması tavsiye edilen far bazı genel olarak renksiz ya da ten rengi, beyaza yakın bir renktedir. Bu bazın en önemli özelliklerinin başında ise farı sabitlemesi gelmekte. Yani far bazının kullanılması ile beraber farda akma, dağılma, erime, çizgilere dolma gibi sorunlar oldukça etkili şekilde ortadan kalkmış olacaktır.

Bununla beraber far bazının kullanılması ile beraber göz kapağında eğer varsa damarlı görünüm ortadan kalkacak ve makyaj için istenilmiş olan pürüzsüz görünüm de oldukça etkili şekilde sağlanmış olacaktır.

far bazı önerileri

far bazı önerileri

Far Bazı Nasıl Kullanılır?

Göz makyajına başlanmadan hemen öce far bazı göz kapaklarına çok az miktarda uygulanmalıdır. Bu aşamada önemli olan şey ise göz kapaklarına kapatıcı ya da fondöten uygulanmamış olmasıdır.

Bazı kadınlar faz bazı yerine kapatıcı kullanmayı tercih ediyorlar. Lakin kullanılacak olan kapatıcı asla far bazının yerini tutmayacağı bilinmelidir. Çünkü bu ürünler ne yazık ki göz kapaklarında istenilen pürüzsüz görünümün ortaya çıkmasına yardımcı olmayacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir