03
Eyl
2015

Kepeğe Karşı Etkili Çözümler

İmajın ve dış görünüşün en önemli noktasından birisi olan saçlar farklı sorunlar ile karşımıza çıkabiliyor. Saçların getirdiği problemlerin başında ise kepek ilk sırada yer alıyor. Kepeğin ortaya çıkmasında ise oldukça farklı etkenler söz konusu genel olarak kepek oluşumu üç farklı tip içerisinde ortaya çıkar. Birinci olarak kuru saç derisi beraberinde kepeği ortaya çıkarır. Bu kepek döküntü şeklinde kendisini gösterir.

saç bakımı

saç bakımı

Diğer önemli bir tip ise yağlanma ve yağlı saçlar. Gereğinden fazla yağlanan saçlar da beraberinde kepeği ortaya çıkaran en önemli şeylerden birisidir. Bu kepeklenme genelde saç diplerinde başlar ve yaygınlaşır. Diğer etken ise kepeğin kaşıntılı deri içerisinde oluşmasıdır.

saç bakım

saç bakım

Çözüm Sizde Bitiyor

Kepek için üretilecek çözümlerin içerisinde ise ilk sırada kullanılacak doğal ürünler geliyor. Kimyasallardan çok daha fazla etkili olan, saç derisini besleyen, argan ve sarımsak özlü ürünleri deneyebilirsiniz. Diğer bir yönden kepek için yapılabilecek olan en iyi şey yıkama sonrasında uygulanacak olan bol durulama. Saçlarınıza özen gösterdiğiniz her gün kepeğin ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir