01
May
2015

Aile Terapisti ve Ailelere Çözüm Yolları

Bireysel konularda sorunların yaşanması aile içi çatışmaları da çoğu zaman beraberinde getirir. Bozukluklar her ne kadara bireysel olarak yaklaşılsa da aile terapisti uygulamaları yönteminde tüm aile bireyleri dinlenir. Sıkıntılar, yakınma ve birbirlerine kendilerini anlatamama gibi durumlarda sıklıkla aile terapistlerine başvurulur.

aile

aile

Aile Terapisti ve Yardım Yöntemleri

Zaman içerisinde ailelerde sorunlar görülür. Kişiler bunları kendi başlarına halletmeye çalıştıklarında çoğu zaman daha çok farklı sorunlara yol açabilir.

psikiyatri

psikiyatri

Uzman terapistler konuya bakış açılarınızı olumlu yönde değiştirecek fikirler konusunda sizlere yardımcı olur. Aile üyelerinin bir araya toplanmasıyla devamlılık esasına göre konuşmalar düzenli şekilde yapılır. Sorunlara bakış açıları değerlendirilir ve çözüm konusunda hep birlikte hareket edilir.

Aile Terapisi

Aile Terapisi

Ortak bir dile ulaşılması hedeftir. Sorunların kökeninde asıl nedenin ne olduğu beraberce ortaya konulur. Çoğu zaman aile üyelerine evlerinde gerekli ödevler verilerek onların bakış açılarına pozitif yaklaşım getirmeleri sağlanır. İçe bakış yöntemleri ile birlikte kişilerin aile içerisinde yer aldıkları konumlar belirlenerek gerekli çözüm yolları üretilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir