21
Şub
2017

Türk Kahvesinin Faydaları

Türk kahvesi kararında içildiğinde insan vücuduna birçok faydası bulunan geleneksel bir içecektir. Günde ortalama iki fincan kahve ile daha zinde ve dinç olabilir. Yemek sonrası içilen bir fincan kahve ile sindiriminizi kolaylaştırabilirsiniz. Kahve ile zihniniz açılır, işinize daha iyi odaklanır ve yemek sonrası oluşan yorgunluk ve gevşekliğinizi giderirsiniz.

Enerji verici etkiye sahip Türk kahvesi nefesi açar, kemikleri güçlendirir, ağrı kesicilerin etkisini arttırır. Yüksek tansiyonu önler, bağırsakları düzenler, depresyona karşı etkilidir. Siroz hastalığının riskini azaltır özellikle kadınların rahatsız olduğu selülit problemine karşı etkilidir.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

 Türk Kahvesinin Faydaları

Türk Kahvesinin Faydaları

Soğuk içme suyunu fincanla ölçüp cezveye koyun. Fincan başına iki çay kaşığı kahve yeterli olur. Kahveniz az şekerli ise 1, orta şekerli olması için 2 ve bol şekerli olması içinde 3 çay kaşığı şeker koymalısınız. Su, kahve ve şekeri cezvede buluşturup kaynayana kadar karıştırmayın. Kaynamaya başlayan kahvenizi karıştırın, oluşan köpükleri fincanlara bölüştürün. Kalan kahvenizi bir taşım daha kaynatarak fincanlara boşaltın. Türk kahvenizi bir bardak su ile servis edin. İsteğe göre çikolata ve ya lokum ile birlikte de verebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir