27
May
2015

Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Yüzünüzde oluşan sivilceler, yüzünüze süreceğiniz birtakım kremler ve ağız yoluyla alacağınız birtakım antibiyotik ilaçlar ile tedavi edilebilir. Sivilce tedavisi yüzünüze süreceğiniz kremler ile yağ kanallarının açılması yöntemi ile tedavi edilir. Sivilceye sebep olan mikroplar ve bakteriler bu tür kremler sayesinde yok edilir.

lazerle sivilce tedavisi

lazerle sivilce tedavisi

Fakat bu tür kremleri ve antibiyotik ilaçları mutlaka uzman doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Sivilce probleminin tedavi yöntemleri kişiden kişiye farklılıklar gösterebildiği için kendinize en uygun tedavi yöntemini yalnızca bu şekilde bulabilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilcelerin yüzünüzde bıraktığı izlerin tedavi yöntemleri, sivilcenin bırakmış olduğu izin türü ve boyutu ile alakalı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Sivilce izleriniz fazlasıyla derin katmanlarına ulaşamamış ise bitkisel ya da kimyasal peeling yöntemleri ile bu izlerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

sivilce tedavisi

sivilce tedavisi

Fakat meydana gelen sivilce izleri cildinizin derin noktalarına ulaşmış ise, uzman doktor kontrolünde lazerli tedavi yöntemlerinden yararlanmalısınız. Lazer yönteminin biraz zahmetli olacağını ise unutmayın. Bu sebeple sivilce oluşumuna yol açacak ve bu süreci hızlandıracak hususlardan uzak durmaya çalışın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir