23
Oca
2016

Salon Dekorasyonunda Tablo Nasıl Kullanılmalı?

Salon dekorasyonlarında kullanılan tablolar mekanlarınızı daha gösterişli ve farklı bir havaya büründürebiliyor. Seçtiğiniz görselin anlamı, rengi ve dokusu ile birlikte çerçevenin tasarımı da birleştiği zaman dekoratif açıdan şık bir duruş yakalayabilirsiniz.

tablo

tablo

Salonunuzda siyah, kahve tonları ve bej renginden oluşan bir klasik dekorasyon yer alıyor ise kahverenkli ahşap mobilyalar ve krem rengindeki koltuk takımlarınız ile uyumlu olabilecek olan tablolar aynı renk tonlarında klasik bir havaya sahip olmalı. Manevi duyguları ya da tarihi duyguları ifade eden koyu tonlarının yer aldığı bir resmi çerçevenizin içerisine koyarak kullanabilirsiniz.

Tablo Çerçevesi Nasıl Seçilmeli?

Kahverengi tonlarındaki ahşap çerçeveler ise salon dekorasyonunuz ile uyum yakalayabilmenizi sağlayacaktır. Altın renkli avizeler, biblolar ve dekoratif aksesuarlar kullanıyorsanız tablonun çerçevesinin kenar kısımlarında da altın rengine yer verebilirsiniz.

tablo modelleri

tablo modelleri

Açık tonlu ve renkli salon dekorasyonları içerisinde ise daha alternatif tarzda tablolar kullanabilirsiniz. Beyaz ve tonlarının yer aldığı bir salona pozitif enerjiyi yansıtabilecek resimler seçebilirsiniz. Çerçeveler ise mobilyalarda yer alan renkler ile aynı olmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir