14
Haz
2018

Et Yemeyen Kişilerde Görülen Davranışlar

İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için besin tüketmelidir. Tüketilen besinler içinde en önemli yiyeceklerden birisi ettir. Et, bazı insanlar için en temel yiyeceklerden biri olurken, bazı insanlar vejeteryan olduklarını ifade ederek et yemekten kaçınırlar. Peki et seven veya sevmeyen bir insan olarak et yenilmemesi durumunda vücutta ne gibi bir durum olur bunu pek çok insan bilmez.

et tüketimi

et tüketimi

Et yemeyen insanlar 5 kilo kadar verir. Aynı zamanda et yemeyen insanların kalori hesabı yapmasına gerek yok. Et yiyen insanlarda bağırsak floları vejetaryen olanlara göre farklıdır. Sadece sebze ile beslenen insanlar daha fazla koruyucu bakteri üretiyor. Et yemeyenlerin cildi, et yiyenlere göre daha parlaktır.

Et Tüketimi ve Tüketilmemesi

Et yemeyen insanlarda sivilce çok daha az görülür. Et yerine sebze ve meyvenin tüketilmesi durumunda toksin atılımı daha fazla olur. Yapılan araştırmalara göre et yemeyi bırakan insanlar kendilerini et yiyen insanlara göre daha enerjik hissetmektedirler. Nedenine gelince kilolarınızda daha hızlı kurtulmanızdır. Et yemeyen insanlarda et yiyenlere oranla kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riski daha azdır.

et

et

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre et yemediğinizde kandaki kolesterol seviyeniz düşüyor. Bu nedenle damar tıkanıklığı olan kişiler mümkün olduğunca sebze ağırlıklı beslenmelidir. Et tüketimini bıraktığınızda vücudunuzda iyot, D vitamini, demir ve B12 vitaminlerinde eksiklik görülebilir. Bu eksiklik doldurmak isteyenlerin tüketmesi gereken besinler ise kuruyemiş, meyve, baklagil ve tam tahıllı ürünlerdir. Besin takviyeleri de almanız gerekebilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir