30
Kas
2015

Aknelerle Nasıl Savaşılır?

Bir insanın kesinlikle cildinde görmeye tahammül edemeyeceği şeylerin başında akneler geliyor. Akne gerçekten bazen bazı insanların hayattan soğumasına bile neden olabiliyor. Ciltte kusur olarak görülen aknelerle savaşmak için bazı doğal yöntemlere başvurmanız gerekiyor. Eğer bunları eksiksiz bir şekilde yaparsanız ve akne, sivilce çıkmasını gerektirecek şeylerden de uzak durursanız kurtulabilirsiniz.

akne

akne

Neler Yapılabilir?

Akne, insanların derilerinde bulunan yağ bezlerinin oluşturduğu sıkıntılı bir hastalıktır. Akne ciltte, minik pütürlükler ve siyah noktalardan kırmızı büyük şişliklere dönüşür. Peki aknelerle nasıl savaşılır? Onları nasıl yenebiliriz? Çare doğallıktadır. Öncelikli olarak yüzünüzü günde 2 defa yıkamalısınız. Fazlası zarar olabilir. Gün içinde 2 defa yumuşak hamlelerle deriyi tahriş etmeden yıkayın.

akneden kurtulmak

akneden kurtulmak

Makyaj yaptıysanız eğer günün sonunda muhakkak temizlemeniz gerekiyor. Bu da sıkıntı doğurabilecek bir şeydir. Egzersiz mutlaka yapmalısınız ama egzersiz yaparken makyajlı olmamanız gerekiyor. Ter ve kimyasal karıştığında akneye davetiye çıkarırsınız. Çok sıkı giysilerde de giyilmemeli daha rahat ve bol şeyler tercih edilmelidir. Böylece önlem almış olacaksınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir