29
Eyl
2014

Selülit Diyeti

Kadınların büyük bir kısmında görülen ve genelde uyluk kemiğinde, kaba etlerin olduğu bölgelerde meydana gelen selülitler damarlarda ki dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir cilt problemidir. Bu problemin oluşmasında uzun süren dolaşım bozuklukları ve sağlıksız, dengesiz beslenme etkili oluyor.

Selülit Diyeti

Bu nedenle cerrahi müdahalelere gerek kalmadan dengeli ve sağlıklı beslenerek selülitlerden kurtulmak mümkün. Ancak bunun için hangi tip selülite sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. 3 farklı selülit tipi bulunurken yanlış bir diyet ve beslenme selülitlerinizin artmasına dahi neden olabilir.

selülitlerden nasıl kurtulunur

selülitlerden nasıl kurtulunur

3 Tip Selülite 3 Tip Diyet

İlk olarak sürekli kilo problemi yaşıyor ve stresli bir hayatınız varsa bunun için insülin salgınızın normalleşmesi gerekir. Bunun için süt ürünleri, tavuk eti tüketmenizde fayda var. İkinci olarak kalın bacak yapısına sahipseniz, sıklıkla kramp ağrıları yaşıyorsanız çinko, E vitamini ve C vitamini ile ağırlıklı bir şekilde beslenmeniz gerekiyor. Beyaz ve hassas bir cildiniz var uzun zamandır selülit sorunu yaşıyor ve hareketli biriyseniz et ürünlerine ağırlık verin ve bol su tüketmeye özen gösterin.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir