08
Tem
2016

Okul Öncesi Enfeksiyona Karşı Öneriler

Yaz tatilinin son bulmasına çok kısa bir zaman kaldı. Birçok veli ise çocuklarını okula göndermeye hazırlanıyor. Okulların açılması ile başlayacak olan yorucu maraton öncesinde ise enfeksiyonun en kolay yayılma ortamlarından birisi olan okullar ile ilgili olarak uzanmalardan öneriler geldi. Farklı cinsiyetten, farklı direnç ve bağışıklık sisteminden olan çocukların bir araya gelmesi ve sınıf ortamında bulunması enfeksiyon riskinde artmaya neden oluyor.

düzenli ve dengeli beslenmek

düzenli ve dengeli beslenmek

Aynı zamanda birçok bulaşıcı hastalık okul ortamında geçebiliyor. Özellikle ilk kez okula başlayacak olan çocuklar için anne ve babalar endişeli. Bu endişeyi gidermek için öncelikli olarak çocuğunuzun aşılarını tam yaptırın. Okul ortamında yer alan mikroplardan uzak kalması için ona sık sık el yıkamasını söyleyin ve bu alışkanlığı kazandırın.

okul öncesi enfeksiyonlara karşı öneriler

Düzenli ve Dengeli Beslenme Çok Önemli

Çocukların bir arada bulunduğu bu ortamlar içerisinde dirençli bir vücuda sahip olmak için dengeli ve düzenli beslenme şart. Öğün atlamadan meye ve sebze destekli bir beslenme programı ile çocuklarınızı her türlü hastalıktan uzak tutabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir