04
Mar
2015

Mideniz İçin Şeftali ve İncir Tüketin!

Düzensiz beslenmeden tutun da çeşitli durumlar içerisinde olurken, yeterli şekilde beslenmenize özen göstermediğiniz zamanlar içerisinde mide ve bağırsak sorunlarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Böyle durumlar dahilinde yapacaklarınız arasında kesinlikle meyve tüketimi olması gereklidir.

incir

incir

Meyve tüketimi konusunda seçici olmanız gerektiği ve bu alanda şeftali ile incir tüketiminin önemli olduğunu vurgulamalıyız.

Lif içerikli besinler olarak meyve konusunda her iki meyve türünde de kabızlık sorunlarından tutunda midede ki her türlü sorunlarınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu İki Meyve de Şifa Niyetiyle Tüketilmeli!

Her iki meyvemin de gerçekten çok büyük denilecek etkileri vardır. Sindirim konusunda kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı etki yaratırken; kabızlık konusunda da önleyici gücü vardır.

Ayrıca A, B ve C vitaminleri içerir. Potasyum, magnezyum ve fosfor gibi minerallerin de vücudunuza alınması konusunda içerisinde olduğundan dolayı yardımcı olur.

şeftali

şeftali

Lif içerikli besinler ile alakalı olarak sizlerde en iyi şekilde seçeceğiniz meyvelerle birlikte midenizde, bağırsaklarınızda ki sağlık sorunlarınıza çare bulabilirsiniz.

Çünkü lif, sizlerin daha tok olmanızı sağlarken bir yandan da en iyi şekilde lif içeren birçok besinin mide ve bağırsakların çalışmasında yardımcı etkisi olduğundan tüketilmesi gerektiği önerilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir