04
Kas
2015

Makyajı Temizlemeden Yatmayın!

Günlük hayatta bazen her gün bazen de ara sıra yapılan makyaj sebebi ile tüm gün cilt çeşitli kimyasallara maruz kalıyor. Gün boyu makyaj ile dolaştıktan ya da gece davetten döndükten sonra makyajı silmek kimi zaman sıkıntı yaratabilir. Uykunun galip geldiği zamanlar da ise makyaj cilde oldukça zarar veriyor.

makyaj temizleme

makyaj temizleme

Fondötenin Zararları

Ciltte en fazla 6 saat kalması gereken fondöten maalesef bu sınırla kalmayıp kimi zaman gece de cildinizde durabiliyor. Fondöteni temizlememek ciltte siyah noktaların ve sivilcelerin oluşmasını hızlandırır.

Rimelin Zararları

Göz makyajının olmazsa olmazı rimel ise tam bir bakteri yuvasına dönüşebiliyor. Kirpiklerinizin zamanla yok olmasını ya da çeşitli bakteri sebebi ile göz çevresinde tümör ve kanlanmaların yaşanmamasını istiyorsanız mutlaka gece yatmadan önce rimeli temizleyin. Eğer mümkün ise yatmadan önce değil eve geldiğiniz anda rimelinizi silin.

makyaj temizliği

makyaj temizliği

Rujun Zararları

Ruj makyajın tamamlayıcısı olup en can alıcı noktasıdır. Fakat rujun uzun süre dudaklarda kalması kurumaya ve kuruma sonucunda da çatlamalar sebep olur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir