04
Şub
2015

Makyaj Hileleri

Makyaj bayanlarda; yüzün güzelleşmesi için yapılır. Doğru yapıldığında yüzdeki güzel tarafları ortaya çıkarır ve kusurları en aza indirir. Makyaj yaparken yüz yapınızı, renklerin birbirleriyle olan ilişkilerini ve göz yanılma prensiplerini iyi bilmelisiniz. Gölge ve ışık yaratarak, yüz güzelliğinizi geliştirebilirsiniz. Güzel bir görünüm; güzel bir yüz makyajı, saç stili ve kıyafetlerin uyumlu koordinasyonu ile elde edilebilir.

Çeşitli Makyaj Hileleri

Bazı makyaj malzemelerinizi bitince çöpe atmayın. Tekrar kullanabilirsiniz. Maskaranız bitince kirpik ayırıcı olarak kullanabilirsiniz.

maskara

maskara

Gözünüze makyaj yapmadan önce; salatalık dilimleri yerleştirin ve 15 dakika bekletin. Bu işlem göz çevresindeki şişkinliği alır ve şişkinlikleri kapatmak için kapatıcı kullanmazsınız.

salatalık maskesi

salatalık maskesi

Yüzünüzdeki sivilceleri makyajla kamufle etmeden önce, kırmızılığını gidermek için üzerine buz koyun. Böylece fondöten daha iyi kapama sağlayacağı için tasarruf yapmış olursunuz.

sivilce kapama

sivilce kapama

Rujunuz sıcaktan yumuşamışsa veya kırmılmışsa, çöpe atmayın. Küçük bir kutuya koyun. Böylece ruj fırçası ile tekrar kullanabilirsiniz.

ruj

ruj

Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için; elmacık kemikleri üzerine terracotta uygulayın. Böylece elmacık kemikleriniz daha belirgin olur ve oval bir yüze sahip olursunuz.

terracotta

terracotta

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir