09
Ağu
2018

Laminant Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laminant parke kullanmayı düşünüyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken nokta renk seçimi olmalıdır. Koyu olan renkler mekanlarınızın biraz daha dar ve basık gözükmesine yol açabilir. Ayrıca koyu olan renkler tozu daha da fazla gösterebilecek özelliklere sahiptir. Seçim konusunda en önemli noktalardan bir diğeri ise marka seçimidir. Güvenilir ve kaliteli olmayan markalardan parke satın aldığınız zaman kısa süre içerisinde yıpranır ve kullanılmayacak hale gelir.

Bu noktada ortaya çıkan Floorpan Parke markasını daha kaliteli ve kolay temizlenebilir özelliklere sahip parkeler için tercih edebilirsiniz.

Parke seçeceğiniz zaman eğer parke kullanacağınız mekan ofis ise daha kalın olan parkeleri seçmelisiniz. Evler için ise daha ince yapıya sahip olan laminant parkeleri seçmelisiniz. Parkelerin günlük olarak taşıyacakları günlük ağırlığa ve yoğunluğa dikkat etmeyi asla unutmamalısınız.

floorpan-parke

Laminant Parke Döşemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laminant parkeler kapalı haldeyken, döşeneceği mekanda en az 48 saat normal oda sıcaklığında kalmalıdır. Bu işlem, parkelerin kullanılacağı mekana göre genleşmesini ve hazır hale gelmesini de sağlar. Böylelikle daha sonra döşeme üzerinde ortaya çıkabilecek ayrılma veya sıkışmalar da önlenmiş olur.

Laminant parkelerin döşeneceği yüzeyin pürüzsüz ve düzgün olması gerekir. Bu sebeple, döşeme yapacak firmadan zemin ölçümü yapmasını da istemeniz lazım. Floorpan Parke markası tarafından farklı örneklerinin sunulduğu https://www.floorpanparke.net/ adresine göz atarak birbirinden özgün tasarımlı parke modellerine sizler de erişebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir