17
Oca
2015

Kilo Almanızın Şaşırtıcı Nedenleri

Çağımızın hastalığı olarak da kabul edilen obezite ve obezitenin insan sağlığına olan zararları artık bilinen gerçeklerdir. Kilo almanın insan vücudunda yaratığı zararları ve bunun sonucunda oluşan vücut ağırlığının tüm hayatınızı etkilemesi ile gelişen depresyon durumlarını yaşamak herkes için zordur.

Kiloyu sadece yedikleriniz etkilemektedir. Birçok sebepten alınan kilolar ise tanısı konulduktan sonra çözümüne kolayca ulaşılıp kilo vermenizde engel olmayacaktır.

kilo

kilo

Kilo Almadaki Sebepler

Birçok ilacın yan etkisi olan kilo aldırma iştah açma gibi nedenler sağlıksız derecede kilo almanıza neden olmaktadır. Özellikle şeker hastalığı, yüksek tansiyon ilaçları, antidepresanlar gibi ilaç kullananlarda bu durum daha çok görülmektedir. Bilinenin aksine doğum kontrol ilaçları kilo alımı yapmamaktadır. Eğer böyle bir şikâyetiniz varsa mutlakla doktorunuz ile görüşün.

antideprasan

antideprasan

Uyku düzensizliği sebebiyle yaşanan kilo alımlarında vücudun aşırı beslenmesi fakat bu beslenmenin yeterli gelmemesiyle sonuçlanır. Vücudun uykuya ve dinlenmeye olan ihtiyacını yemek yiyerek giderdiğinizde bu kötü sonuçla karşılaşılırsınız.

uyku

uyku

Bunların yanı sıra vücudun su tutması, yumurtalık kistleri, troit bezinin çalışma bozukluğu ve buna benzer birçok hastalıkta kilo alımını hızlandırmaktadır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir