12
Mar
2022

Kaliteli Oturma Grupları

Oturma grubu alırken, kalitesi ve şıklığı öne çıkan faktörlerin başında gelir.  Evin şekli, büyüklüğü ve yaşam alanına yakışması da tercihte önem taşıyan faktörlerin başında gelir. Oturma grupları, salon ve oturma odalarının ayrılmaz birer parçalarıdır. L köşe oturma grupları, salonlarda ikili ya da üçlü koltuk takımları tercih edilen modellerdir. Koltuk ve kanepe alırken nelere dikkat edilir? Koltuk ve kanepelerde ev hanımlarının en çok dikkat ettiği özelliklerin başında gelen kolay temizlenme özelliğidir. Leke tutmayan kumaşların seçilmesi ve kolay silinebilen özellikte olması önerilir. Oturma gruplarında rahatlık ve ortopedik özellikler de son derece önem taşır. Oturma takımlarının odanın ışık almasına uygun şekilde seçilmesi de gerekir.

Oturma Gruplarında Şıklık

Oturma grubu alırken şık ve farklı tasarımlar öne çıkar. Herkesin beğenisi ve yaşam şekli değişiklikler içerir. Minimalist tarzda bir döşeme ile klasik tarzı beğenenlerin oturma grubu seçimi de farklı olacaktır. Son yıllarda kapitone, düğmeli, yastıklı modeller öne çıkar. Kumaşlarda kolay silinebilme özelliği pratik kullanım sunar. Berjerler gelmiş geçmiş tüm zamanların en çok tercih edilen koltuk modelleridir. Yaşam alanının büyüklüğüne uygun şekilde berjerlerin büyüklükleri de farklıklar gösterir. Berjerlerin oturma gruplarında farklı renklerle de kombin edildiği görülür. İkili ve üçlü takıma zıt bir renkte olan berjer son derece şık durabilir. Fazla ışık almayan loş salonlar için önerilen, aydınlık renklerin seçilmesidir. Küçük yaşam alanları için seçilen oturma gruplarında iri desenler önerilmez.

Oturma Gruplarında Dayanıklılık

Oturma grubu alacak olanlar için uzun süre dayanacak özellikte olan takımların seçilmesi önerilir. Çelik konstrüksiyon olan modeller, fırınlanmış malzemeler, dayanıklı kereste türleri tercih edilir. Kumaşların yanmaz, lekeyi içine çekmez olan özelliklerinin olması oldukça önem taşır. Dar olan salon ve oturma odaları için de önerilen L tipi kanepelerdir. Bu kanepelerin odayı geniş gösterme özellikleri söz konusudur. Ayrıca, diğer kanepeler kadar oturma kapasitesine sahip olması tercih edilme nedenleridir. Oturma gruplarında kaliteli ve zengin model içerikleri için https://www.mobilyadiyari.com/oturma-grubu sitesinin incelenmesi önerilir. Sitenin ürünleri son derece dayanıklı olan tasarımlardır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir