03
Ara
2018

Hamile Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Hamile bayanların en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de kuşkusuz ki hamilelik döneminde nasıl giyineceğidir.  En az beslenme kadar önemli konulardan olan hamilelik dönemindeki giyim, anne adayının ve bebeğin sağlığını doğrudan etkiler. Bildiğimiz gibi genel olarak hamileliğin 3. ayından sonra annede yavaş yavaş kilo artışı başlar. Karın büyür, özellikle ayak, bacak ve kollarda şişme meydana gelir.

hamile giyim

hamile giyim

Bu fizyolojik değişiklik sebebiyle eski kıyafetlerden artık vazgeçmek gerekecektir.  Hamileliğinizde uygun yeni giysi ve ayakkabıları tercih etmeniz gerekir. Bu hamileyken ne giymeli ya da ne giymemelisiniz sorusunun cevabını verdik.

PekiHamile İken Nasıl Giyinmeli?

Biz siz değerli okuyucularımız için nasıl giyinmeniz gerektiğinden ziyade ne tür giyeceklerden kaçınmamız gerektiğine kısaca değindik. Her şeyden önce hamilelik döneminde özellikle de beli ve karın bölgesini sıkan giysilerden uzak durmalısınız. Yüksek bel pantolon ve kemerler bu dönemde kullanılmaması gereken kıyafetlerdendir. Buna ek olarak giydiğiniz kıyafetlerin materyali de büyük önem taşır.

gebe kıyafetleri

gebe kıyafetleri

Naylon ve sentetik iç çamaşırı kullanmamaya özen göstermelisiniz.  İç çamaşırınız rahat olmalı, sıkı ve sert yapılı südyenlerdengiymemelisiniz.  Kadınların geneli topukluyu sever. Fakat hamileyken lütfen yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durun. Dar pantolonlar, karın ve göbek kısmını sıkan giysiler bu dönemde kesinlikle giyilmemelidir. Bunlar yerine eşofman rahat ve geniş olan şortlar bol tişörtler bol elbiseler giyebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir