24
Kas
2014

Havuzların İnsan Vücudu İçin Tehlikesi

Yaz sezonu içerisinde insanlar, havuzlara kendilerini atarak serinlemek istiyorlar. Keyifli ve güzel bir serinlemek adına doğru bir alternatif olan havuzlarla ilgili olarak insan vücudunda dış kulak iltihabına sebep olduğu da doğru bir durumdur.

Eğer ki bir havuza giriyorsanız, gireceğiniz havuzun temiz olup olmadığını işletme sahibinden bilgi alarak kullanmalı ve bununla beraber, havuzdan çıkarken mümkün olduğunca kulaklarınızın ıslak kalmamasını sağlamanız gerekecektir. Buna göre sizlerde kulak iltihabı gibi sorunlarla karşılaşmaz ve bununla beraber istediğiniz rahatlıkta havuzlara girebilirsiniz.

Havuz

Havuz

Kulakta var olan tıbbi olarak sert bir tıkaç adı verilen buşon, halk arasında kulak kiri olarak bilinir. Havuz içerisinde kulağa su kaçmasıyla beraber bu buşonun her geçen gün şişerek kulak içerisinde büyümesinden dolayı tıkanmalara ya da iltihaba sebep olabilir. Bu da kulağınızın ilerleyen günlerde sorun yaratacağının habercisi olarak karşınıza çıkar.

Havuza girmeden önce kulaklarınızı koruyun

Havuz İçi Kulaklık

Havuz İçi Kulaklık

Kulak tıkacı ya da benzeri araçlarla beraber kulaklarınızı koruyabilir ve bu sayede kulak iltihabı gibi ciddi rahatsızlıklara maruz kalmazsınız. Bu sayede istediğiniz şekilde havuza girmeden önce kulaklarınızı koruyarak en iyi ve rahat bir biçimde vücudunuzu korumayı başarır, havuz kirli bile olsa kendi önlemlerinizi alarak bu konuda tedbirlerinizi alarak başarılı olmayı ihmal etmezsiniz. Ve tabi ki her zaman temiz bir havuza girmeniz, en önemlisidir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir