02
Ara
2018

Sahte Mobil Uygulamalara Dikkat

Günümüzde akıllı telefon teknolojisinin gelişimi ile birlikte her ne kadar hayatımızı kolaylaştıracak olan gelişmeler ile karşılaşsak da birçok zararlı yazılım ile sıkıntılı yaşayabiliyoruz. Birçok farklı özelliğe sahip olan mobil uygulamalar hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olurken aynı zamanda kötü niyetli kişiler tarafından yapılan yazılımlar dolandırıcılık ile karşılaşmamıza sebep olabiliyor. Telefonunuza zarar verme özelliğine sahip olan bu yazılımlar aynı zamanda kimlik ve özel birçok bilgimize ulaşabilmelerine sebep olabiliyor. Bu sebep ile sahte mobil yazılımlara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Mobil Uygulamanın Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

Orijinal olan mobil uygulamaların yanı sıra sahte mobil uygulamalarda her an ulaşılır durumda olup zararlı içeriklere sahiptir. Sahte olan mobil uygulamaları anlamak için birkaç detaya dikkat etmeniz yeterlidir.

  • Logoya Dikkat

Sahte mobil uygulamalar her ne kadar orijinal uygulamaya benzer logo yaratsalar da belli bazı özellikleri yakalamakta zorlanırlar. Bu sebep ile logoya dikkat etmeniz sahte yazılım olduğunu anlamanıza destek olacaktır.

  • Kullanım Sözleşmesine Dikkat

Orijinal mobil uygulamada yer alan kullanım sözleşmesi içinde yazım hataları olmazken sahte yazılımlarda genel olarak çok fazla yazım hatası bulunur. Bunun yanı sıra kullanım sözleşmesi olmayan sahte mobil uygulamalarda yer alıyor.

  • Yorumlar İçeriklerine ve İndirme Sayısına Dikkat

Sahte mobil uygulama yorumları olumsuz içeriklere sahip olmasının yanı sıra indirilme oranı da oldukça düşüktür.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir