06
Ağu
2015

Estetik Kavramına Yeni Bir Bakış Açısı: Avşar Maskesi

İnsanoğlu sürekli olarak kusursuz güzelliğin peşinde. Sanki hiç ölmeyecek gibi yaşlanmamak ve doğanın kurallarına karşı durmak, hep ilk günkü güzelliğinde ve gençliğinde kalmak istiyor. Çünkü aslında insanlar aslında ölümsüz olduklarını düşünüyorlar.

Kimi zamanda insanlar vücutlarının bir yerlerini bazen çok küçük yaşta bile beğenemeyebiliyor. Bazen burnunu, bazen kulağını, bazen vücutlarının başka bir yerini.

3d mask rinoplasti

3d mask rinoplasti

Bazen de ciddi bir kaza ya da sağlık sorunu yaşıyorlar ve doğal görünümleri bozulabiliyor. İşte tam bu noktada da devreye estetik cerrahi ya da bir diğer deyiş ile plastik cerrahi operasyonlar giriyor. En basit tabiriyle gerekçesi ne olursa vücut üzerinde herhangi bir bölgede yapılan görsel ameliyatlara verilen isim estetik cerrahi. İnsanın bedeni üzerinde birçok yere yapılabiliyor. Bunlardan birisi de burun estetiği veya bir diğer deyişle yani tıp bilimindeki ismiyle rinoplasti.

Burun Estetiği Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

avşar mask

avşar mask

Sonuçta kişiler hangi nedenle olursa olsun güzel buruna sahip olmak istiyor çünkü burun kişinin yüzünü değiştiren en önemli unsurlardan. Bu operasyonda farklı yöntemler uygulanabiliyor. Örneğin tamponsuz burun estetiği, endoskopik burun estetiği ve robotik rinoplasti gibi. Ama hangi yöntem uygulanırsa olsun yaptıracak olan kişinin bazı noktaları önceden bilmesi gerekiyor.

1. Öncelikle 18 yaşından önce burun estetiği yaptırılmamalı, vücut gelişimi 18 yaşına kadar tamamlanıyor. O yüzden kişiler burnunu beğenmese bile bu yaşa kadar bekleyip burunlarının tam şeklinin oturmasını beklemeli.

2. Bir diğer önemli konu kişi ameliyat yaptırmadan yani burun estetiğine başlanmadan önce mutlaka oluşabilecek riskleri bilmeli, yüzünün ve burnunun neye benzeyeceğini bilmeli, riskleri tam olarak öğrenmeli. Örnek vermek gerekir ise yanlış bir burun ameliyatı kişinin kulağında farklı sorunlara yol açabilir veya görüntüsü hiç olmadığı kadar çirkin olabilir.

Yakup Avşar’ın 3d Mask Print Burun Estetiği Dikkat Çekiyor

Çünkü kendisi dünyada bu alanda devrim olarak kabul edilen bir yönteme imza atmış durumda. Öyle bir şey ki sadece Ülkemizden değil Dünyanın değişik ülkelerinden de bu estetik için Op. Dr. Yakup Avşar’a gelenler var.

yakup avşar

yakup avşar

Nedir Yakup Avşar’ın yaptığı iş derseniz gelin onu kısaca özetleyelim:

Kendisi öncelikle 3d maske burun estetiği yapıyor. Bu yöntemin ne olacağını kısaca açıklamak gerekirse gelen hastanın öncelikle yüz fotoğrafı çekiliyor, akabinde çekilen bu fotoğraftan 3d maske yapılıyor. Yani bir hastanın yüz kalıbı çıkarılıyor ama bu işlem son yılların gözde elektronik cihazı 3d printer ile yapılıyor. Yani 3d mask print teknolojisi burun estetiğinde kullanılıyor. Yani bir yerde elektronik ile tıp bilimi iş birliğine gidiyor.

3d printerdan alınan görüntü bilgisayarlar üzerinde taranıyor ve özel bir yazılımla burun estetiği yaptıracak kişinin beklentileri de göz önüne alınarak cerrahi müdahaleden sonra kişinin yeni yüzünün ne olacağı gösteriliyor. Eğer kişi yeni halini beğenmez ise bu operasyona girmeden önce yeniden bu özel programla düzenleme yapılıyor ve kişi tamam dediği zaman bu operasyona geçiliyor.

3D Burun Estetiği Aşamaları Nelerdir?

Sonuçta ise estetik ameliyat kişinin istediği doğrultuda bir sonuç ortaya çıkıyor. Memnuniyetsizlik, istenmeyen gibi durumlar ortaya asla çıkmıyor.

Sonuçta da ortaya olağanüstü güzel bir burun çıkıyor.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

https://yakupavsar.com/
https://www.facebook.com/avsarestetik
https://www.instagram.com/avsarclinic/

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir