18
Kas
2020

Ekran Koruyucusu

Ekran koruyucu alırken birkaç teknik özelliğe rastlayacaksınız, başta cam olması, plastik olması, kalınlığı, 9H, askeri seviyede koruma, gibi birçok teknik ölçümlerden ve özelliklerden bahsedilir. Bu konuda önemli olan alacağınız ekran koruyucularının bu özelliklere gerçekten sahip olup olmadığıdır. O yüzden üretilmiş ve artık sizin talip olduğunuz ekran koruyucularında en sert kalem standardı denilen kriterler ve yapılar bulunmalıdır.

Bu sayede telefonunuzun üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde emilim gerçekleşmeyecek ve o sıvı kayarak ekrandan yok olacaktır. Bu özel standartların olmamasında ise herhangi bir yağış sırasında ya da telefonunuzu kullanırken nemlenen elinizin sıvısından telefonunuz zarar görecektir. Doğru adreslerden alınan ekran koruyucularında bu standart bulunur.

Yine farklı özelliklere sahip olan koruyucular arasında cam ve plastik hatta ikisi karışık olan ekran koruyucuları da mevcuttur. Sizin alacağınız ekran koruyucusu genel kalite standartlarına sahip olmalıdır. Çünkü ancak bu şekilde ekranınız tam koruma altına alınmış olunur.

Neden Ekran Koruyucusu Almalısınız?

Bir telefon aldınız ve ekran koruyucusunun telefonunuzu korumadığını düşünerek ekran koruyucusu almadınız. O zaman telefonunuz maskesiz gezen bir kişiyle aynı durumdadır. Yani her şeye açıktır. Nasıl ki mikroplar başta maskesiz noktadan vücuda girerken görülmez ama sonrasında rahatsızlık yaşanırsa aynı durum telefonunuzun koruyucusu içinde geçerlidir. Elinizden kayıp düşen telefonunuzun ekranı doğrudan düştüğü yere temas eder ve belki hafif bir düşme olduğu için dışarıdan hasar almamış gibi durur ancak içeride ilk sarsılma yaşanır.

Sonra ikinci bir aynı durumda küçük bir düşme olmasına rağmen telefonunuzun ekranı birden çatlar. Siz çok yavaş düştü neden bu kadar büyük bir hasar ortaya çıkardı diye düşünebilirsiniz. Ancak ilk darbe ve ikinci darbe birleştiğinde ekran koruyucunuz olmadığı için ikisi de birleşince bu kötü sonuç ortaya çıkacaktır. Ekranınızın doğrudan korunmasını sağlayan ve darbelere karşı değiştirilebilen ekran koruyucularını almanız gerekir. Öbür türlü ekranınız zarar görür ve daha büyük maliyetli bir durum ortaya çıkabilir. Hatta günlerce telefonsuz bile kalabilirsiniz.

ekran koruyucuları

Telefonunuzun Ekranını Korumakta Geç Kalmayın

Telefonunuzu seviyorsanız ve ona değer veriyorsanız o zaman onun ömrünü ekran koruyucusu ile uzatabilirsiniz. Bu konuda kaliteli ve mat ya da parlak ancak kaliteli olan bir ekran koruyucusu ile telefon ekranınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için küçük bir araştırma sonrası doğru bilgilerle gerekli özelliklerdeki ekran koruyucusunu seçebilirsiniz.

Ancak bu konuda dijital ağlar içerisinde bilgi sağlayıcılarından bazıları ekran koruyucusunun işe yaramadığını ve ekranınızı da korumadığını söylemelerine aldanmayın. Çünkü kendinizden pay biçerek mantıklı karar verin. Şöyle ki size doğrudan gelen bir darbemi daha çok hasar verir yoksa önünüzde duvar varken aldığınız darbe mi daha hasar verir. O yüzden mantıklı olanda telefonunuzun ekranını ekran koruyucusu ile bir davarın arkasına alabilirsiniz. Bu kaliteli ekran koruyucularına ise, https://www.mobilcadde.com/ekran-koruyucu-filmler bu adresten ulaşabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir