23
Ara
2021

Dubleks Merdiven Altı Dolap Çeşitleri

Dubleks konutlarda, merdiven altlarını verimli kullanmak isteyenler, çeşitli tasarım fikirlerini hayata geçirerek, bu alanları dekoratif ve kullanışlı alanlar haline getirebilirler. Çekmeceli, kapaklı, ahşap veya çeşitli renklerde lam hazır malzeme seçerek; evinizin atıl olarak düşünülen merdiven altlarını,  modern birer depolama alanına dönüştürebilirsiniz.

Portmanto, ayakkabılık, mini ofis, oturma ve okuma alanı, kütüphane, dinlenme alanı gibi pek çok amaca hizmet edecek dubleks merdiven altı dolap çeşitleri ile evinizin iç mekanında hoş tasarımlar oluşturmanız mümkün olabilir. Son zamanlarda en çok tercih edilen seçimler ise raylı ve sürgülü tasarımlardır.

Dubleks Merdiven Altı Portmanto Modelleri

Raylı, kapaklı veya açık olarak tercih edebileceğiniz portmanto modelleri, dubleks merdiven altını verimli kullanmanız iç mekan tasarım modellerindendir. Alanın müsait olması halinde raylı sistemle hazırlanan modeller, giysilerinizin özenli saklanmasını sağlayacaktır. Dar alanlarda ise açık olarak tasarlanabilecek modellerde ise şık askılıklar tercih ederek, hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca raf dizaynı ekleyerek de portmantoya zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dubleks Merdiven Altı Kiler Modelleri

Özellikle mutfağa yakın olan dubleks merdiven altlarını kilere dönüştürerek, mutfağınızda fazladan yer kaplayan malzemeleri burada saklayabilirsiniz. Böylece mutfağınızda yer açacak, güneş görmeyen bir yerde saklanmaya ihtiyaç duyulan malzemelerinizi muhafaza edebileceksiniz. Çok fazla rafı veya çekmecesi olan merdiven altı kiler modelleri tercih ederek, daha kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz.

Dubleks Merdiven Altı Ayakkabılık Modelleri

Evinizin giriş kapısına yakın bir mesafede konumlanan dubleks merdivenleriniz için ayakkabılık dekorasyonu yerinde bir uygulama olacaktır. Diğer önerileri uygulama alanınız darsa, merdiven altı ayakkabılık tasarımı dar ve küçük hacimli alanları değerlendirmenizi sağlayacaktır. Raylı ve raflı sistemler kullanabilir, isterseniz ev içi terlik ve ayakkabılarınıza küçük bir yer ayırabileceğiniz modeller seçebilirsiniz. Dışarıda kullandığınız veya kullanımda olmayan ayakkabılarınızı saklamak için tercih edeceğiniz merdiven altı ayakkabılık modellerinde, kapaklı modeller daha doğru bir seçim olacaktır.

Dubleks Merdiven Altı Vestiyer Modelleri

Merdiven altı hacmine göre tercih edebileceğiniz vestiyer modelleri daha çok kapaklı modeller üzerinden tercih ediliyor. Fakat bir değişiklik yapmak ve ortama uyum sağlamak için mağazalardaki gibi birkaç askılığın yan yana veya simetrik olarak üst üste tasarımıyla da merdiven altı vestiyer seçimi yapabilirsiniz. Askıların üst kısımlarını çantalar için ayırabilir, merdivenin başladığı alanın daha dar olması nedeniyle, bu kısmı da ev içi ayakkabılarınızı yerleştirebileceğiniz fileli ayakkabılık modellerini tercih edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir