23
Ara
2021

Yaz Aylarında Tatil Seçenekleri  

Kış aylarının stresini atmak, tatil süresince de olsa dinlenmek ve eğlenmek için tatil planları yaparken; gezmeye değer seçenekleri düşünüp duruyoruz. Kimi zaman kültürel turlar, kimi zaman yaz tatili, kimi zaman da doğa ile iç içe yaylalarda tatil olanı yapabiliyoruz. Biz de son zamanlarda popüleritesi artan tatil seçenekleri olan Kapadokya, Ayder Yaylası, Ayvalık ve Sapanca için mini rehber hazırladık; böylelikle belki de ilginizi çeken bir yer sunabiliriz.

İç Anadolu’nun Göbeği Kapadokya

Gün doğumunda pembe ve turuncuya çalan renklerle süzülen balonlara şahit olmak, benzersiz bir doğal güzelliğe sahip; başka hiçbir yerde bulamayacağınız dokuyu hayranlıkla izlemek için Kapadokya’yı tercih edebilirsiniz. Kapadokya otellerinde konakladığınızda size eşlik edecek rehberlerle tüm aktivitelere katılabilirsiniz.

Karadeniz’in İncisi Ayder Yaylası

Kaçkar Dağları’nın harika doğası ve tertemiz, bol oksijenli havası ile ünlü, yeşilin her tonunu görebileceğiniz Ayder Yaylası da yaz aylarında tercih edilebilecek rotalardan. Özellikle serinlemek için bile Rize’nin bu gözde tatil bölgesine uğrayabilirsiniz.

Balıkesir’in Sakin Tatil Beldesi Ayvalık

Cunda Adası, Şeytan Sofrası ve Sarımsaklı sahilleri ile ünlü Ayvalık’ta yaz aylarında muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Temmuz ve Ağustos aylarında bile sıcaktan bunaltmayan, tertemiz havası ve tarihi ile turistlerin ilgisini çeken şehirlerdendir. Cunda Otelleri’nde, konaklayabilir; dilerseniz bölgeye yakın konumda yer alan Erdek ve bölgedeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Fethiye’de Adrenalin Dolu Bir Tatil

1987 yılında keşfedilen; şelale ve göletleri içerisinde barındıran bir koy olan Kabak Koyu, paraşüt etkinlikleri, Ölüdeniz manzarası ve gezilecek doğal güzelliklere sahip Fethiye, yazın tatil yapılacak merkezlerden. Belek otellerinden sonra Türkiye’nin en iyi otellerine sahip Fethiye otellerinde konaklayabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir