17
Eki
2015

Deniz Suyunun Cilde Etkisi

Sıcak havalarda birçok insan tatile veya denize girebilecekleri yerlere giderler. Güneşin yakıcılığından kurtulmak için denize giren insanlar, uygun koşullar sağlandığında oldukça sağlıklı bir etkinlik yapmış olurlar. Uygun saatlerde ve güneş kremi eşliğinde yapılan güneş ve deniz banyosunun, uzmanlar tarafından oldukça faydalı olduğu belirtilir. İnsanların anne karnında su içinde gelişimini tamamladığı düşünülürse, biyolojik olarak suya alışık olmaları ve sudan olumlu etkilenmeleri kaçınılmazdır.

deniz

deniz

Ayrıca beyin dalgaları su sesini oldukça dinlendirici ve sakinleştirici bulur. Bu nedenle ruhsal açıdan da denize girmek ve deniz kenarında vakit geçirmek oldukça faydalıdır. Deniz havasında negatif iyonlar mevcuttur ve oksijenin absorbe edilmesini sağlar. Bu nedenle çok daha sağlıklı bir uyku çekilebilmektedir. Ayrıca deri hastalıkları bakımından da deniz suyunun iyileştirici bir etkisi vardır.

deniz suyu

deniz suyu

Şifalı Deniz Suyu

Yapılan araştırmalar sonucunda deniz suyunda yüzde 90’a yakın yararlı madde bulunduğu tespit edilmiştir. Bu maddelerden en önemlisi potasyum klorürdür. Cildin esnekliği arttıran, cildi pürüzsüz ve canlı kılan bu madde sayesinde kişiler çok daha sağlıklı ve hoş görünümlü cilde kavuşabilirler. Deniz suyundan ve güneşten sağlık koşullarına uyarak faydalanmak, insanların yararına olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir