24
Kas
2015

Cilt Nemlendiricisi Nasıl Seçilir?

Cilt nemlendiricisi seçerken öncelikle cilt tipinizi doğru tespit etmeniz gereklidir. Dermatologlardan ya da eczanede satılan kitleri satın alarak cilt tipinizi tespit edebilirsiniz. Eğer cildiniz kuru bir yapıya sahip ise dermatolog tavsiyesi ile ürün satın alabilirsiniz.

cilt bakım

cilt bakım

Cildiniz karışık bir yapıya sahip ise nemlendirici olarak kullanacağınız ürünün içerisindeki yağ oranlarının düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt yağlı olduğu zaman doğal olarak yağ üretimi de olduğu için nemlendirici içerisinde yer alan yağa ihtiyacınız olmayacaktır.

cilt nemlendirme

cilt nemlendirme

Nemlendirici seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yaşınızdır. Yaşınız ilerlediği zaman nemlendiricilerin kırışıklık giderici etkiye sahip olanları tercih edilmelidir. Akneli cilt için içerisinde salisilik asit yer alan nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Bu madde ciltte oluşan akneleri yok ederken, yenilerinin oluşmasını da engelleyebilmektedir.

Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Cilt nemlendiricinizi kullanmadan önce cilt tipinize uygun olarak seçmiş olduğunuz sabun veya yüz temizleme jelleri ile yüzünüzü temizlemelisiniz. Nemlendiriciyi her zaman temiz bir cilde uygulamalısınız.

cilt bakımı yapmak

cilt bakımı yapmak

Nemlendiricinizi günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere cildinize uygulayarak cildinizin nemli olmasını sağlayabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir