22
Kas
2015

Bitkisel Yollarla Anne Sütünü Artırma Yolları

Anne sütünü artırma özellikle bebek içi çok önemli. Büyüme çağında olan bebek, anne sütünden gerekli vitamin ve minareli alır. Bitkisel yollarla her zaman güvenli şekilde anne sütü artırılır. Bitki çayları bu konuda sizlere büyük yardım kaynağı olacak.

anne sütü

anne sütü

Bitkisel Çaylar ile Anne Sütünü Artırma

Bebeği, hastalıklara karşı koruyan anne sütü, bebek gıdasında çok önemli yer tutar. Anneler özellikle emzirme dönemlerinde tatlandırıcı içermeyen meyve suları tercih etmeli ve asitli içeceklerden kaçınmalı. Rezene çayı hem anneyi hem de bebeği rahatlatır. Düzenli tüketilebilir. Bebeğin gaz sancısı problemlerinde etkisi büyüktür.

anne sütünü artırmak

anne sütünü artırmak

Isırgan yapraklarından kendinize demleme usulü çay hazırlayabilirsiniz. Çörek otu da emzirme döneminde tüketilmesi gereken önemli bir bitki. Çemen tohumu ise annenin kan şekerini düzenler. Alacağınız bitkilerin çok dikkatli aktarlardan alınması da çok önemli. Açıkta satılan ürünlerden mutlaka kaçının. Bebeğinizin ve kendi sağlığınız için mutlaka bildiğiniz markaları kullanın. Bol su içmek aynı şekilde hem toksinlerinizi attıracak hem de sütünüzün artmasını sağlayacak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir