03
Mar
2022

90’lı Yılların En İyi Futbolcuları

Futbol tarihinde 90’lı yıllar unutulmaz yıllar arasında yer alıyor özellikle bu yıllarda öne çıkmış başarılı futbolcular 90’lı yılların en iyi futbolcuları listemizle sizlerle buluşuyor.

90’lı yılların en iyi futbolcuları listemizde özellikle 90’lı yıllarda kendini kanıtlamış isimler yer alıyor bu isimler hem Türk hem de Dünya futbolunda başarılı isimler bulunuyor.

Gabriel Batistuta

Fiorentina’nin bir alt lige düştüğü yıllarda Fiorentina’nın bir üst tura çıkmasına neden olan isimdir. Burada özellikle Seri B’de Mor Menekşilerin tarihe geçmesine neden olan isim bu tarihte yüksek gol rekoru ile bilinmiştir.

Roberto Baggio

Dünya Kupası finalinde kaçırdığı penaltı futbol severlerin aklında yer edinmiştir. Her ne kadar penaltı karçırsa da Baggio’da oynadığı futbol ile başarılı kariyere neden olmuştur. Baggio kariyeri boyunca İtalya’da birçok takımda forma giymiştir.

Ronaldo

Sadece 90’lı yılların değil diğer yıllarda da adından söz ettiren futbolculardan birisi olan Ronaldo PSV Eindhoven formasıyla kendisini Avrupa futboluna tanıtırken, Barcelona ve Inter’de rüya gibi sezonlar geçirdi.

George Weah

Ballon d’or ödülünü kazanan ilk Afrikalı futbolcu olan George Weah Monaco, Paris Saint Germain ve Milan’ formalarını giydi. Sonraki isimlere de rol model olan futbolcu bu yıllarda adeta tarih yazmıştır.

Jürgen Klinsmann

Alman futbolunun yetiştirdiği önemli isimlerden birisi olan Klinsmann da Inter, Monaco, Tottenham ve Bayern Münih formalarını giydi bugün de Alman futbolu için önemli işler yapmaya devam ediyor.

Marco Van Basten

31 yaşında futbola erken veda eden ismin boynunu sakatlıklar büktü sakatlık sonrası ani bir karar ile kariyerine son veren başarılı isim 90’lı yılların futbol efsanelerinden birisi olarak tarihe geçmiştir.

Davor Suker

Son vuruşlarda ki ustalığı ile dikkat çeken bir diğer isim Suker’de Balkanların en önemli futbolcuları arasında yer alıyor özelilkle Dinamo Zagreb’de başarılı çıkışları ile bilinen futbolcu kariyerinde büyük takımlarda forma giymiştir.

Rivaldo

Forvet arkasında ki üretkenliği ile bilinen bir diğer isim olan Rivaldo’da Barcelona’da yaptığı çıkış ile tarihe geçmiş isimler arasında yer alıyor.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir