19
Oca
2016

Zayıflamak İçin Kolay Diyet!

Akdeniz kadınlarına özgü genetik yapımız sağ olsun, yediğimiz içtiğimiz göbek ve basenlerimizde toplanır. Baştan tedbir alınamazsa olağan sonuç armut biçimli vücutlar! Göbek basen bölgemizde genişlemeyi, tombik bir kadın olma yolunda ilerlediğimizi fark ettiğimiz andan itibaren hemen harekete geçmeli, yeme içmeye dikkat edilmeli! Biliyoruz ki kolay değil, fakat sadece bir hafta sabır gösterebilirsek, istediğimiz kiloda orantılı bir vücuda kavuşmak imkansız değil!

limonlu su

limonlu su

Günlük Diyet Örneği

 • Sabah kalkar kalkmaz 1 bardak limonlu su için!
 • 1 Saat kadar sonra kahvaltı (Haşlanmış yumurta+orta yağlı beyaz peynir+ 7-8 zeytin+ 3-4 adet ceviz+2 dilim saf kepekli ekmek+domates+salatalık+biber vs)
 • Öğlene kadar şeker oranı az 1 meyve (elma, kivi, portakal…)
 • Öğle yemeği için; 1 kase çorba + 1 dilim kepekli ekmek+salata+tavuk veya et ızgara+ yarım kase bulgur pilavı+ yoğurt…

  kepekli ekmek

  kepekli ekmek

 • Ara öğün bir avuç kuruyemiş (fındık, badem, fıstık…)
 • Akşam yemeği; Çorba+ etli bir sebze yemeği+cacık+ 1 dilim kepekli ekmek)
 • Başka bir şey yemek yok, yatmadan önce de bolca su için!

  kuruyemiş

  kuruyemiş

Bu günlük örnek liste farklılaştırılabilir. Dikkat etmemiz gereken, yağ, un ve şekerden uzak durmak, kalorili yiyeceklerden kaçınmak ve bolca su içmek! Bir de günlük düzenli olarak yürüyüş yapmak (en az 20 dakika ve tempolu) İşte hepsi bu kadar, hiç de zor değil aslında değil mi? Herhangi bir yemek kısıtlaması yok; sadece az yağlı, az kalorili besinler yiyerek -aç kalmadan da- zayıflanabilir. Kural ne? Her zaman yediğimizin yarısını, yaptığımız hareketin 2 katını yaparsak zayıflarız!

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir