17
Oca
2016

Bebeklerin Diş Sağlığı İçin Faydalı Besinler

Büyüme ve gelişme çağında ki bir çocuk için, alacağı her besin ona katkı sağlayacaktır, buna hiç şüphe yok. Yalnız bazı durumlarda, alınacak başka türlü besin maddeleri ekstra katkıların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu besin maddelerinin temini, çocukla buluşmasının sağlanması görevi ise, tamamen ebeveynlerin üzerine düşen bir görevdir.

diş sağlığı

Balık ve Beyaz Peynir

Bebeklerin diş sağlığı için öncelikli olarak süt ve süt ürünlerine verilen önem aynen tatbik edilmeli ve geçerliliğini koruması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra, sert meyvelerle dişlerin yapısal özellikleri tam olarak ortaya çıkarılmalıdır. Asitlerin düşmanı olan beyaz peynir ise, bu dönemde bol miktarda tüketilmelidir.

bebeklerde diş sağlığı

bebeklerde diş sağlığı

Çocukların bol miktarda tüketecekleri beyaz peynir, asitlerden korunmuş bir yapının ortaya çıkmasını sağlar. Fosfor olarak zengin olan balığın tüketilmesi de, diş sağlığında önemli bir yer tutar. Diş ve kemik dokusu için son derece yararlı bir besin kaynağı olan balık, büyüme döneminde yer alan bir çocuğun bol miktarda tüketmesi gereken bir besin maddesidir. Ebeveynler olarak bu hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir