16
Haz
2017

Yüz Serumu Ne Anlama Geliyor, Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda kozmetik ürünlerinde en sık kullanılan şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki serumlardır. Cilt bakımında ana malzeme haline gelen serumların birçok çeşidi bulunuyor. Fakat serumlar yoğun etkili bakım ürünleridir. İçeriğinde cilde yararlı birçok madde bulunur.

yüz serumu

yüz serumu

Bu nedenle de yüz kremlerine göre 10 kat daha fazla işlev gösterir. Biz bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için yüz serumu hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Yüz Serumu Hakkında Bilinmeyenler

Yüz serumu içeriğinde nemlendirici, kırışık önleyici aydınlatıcı, sıkılaştırıcı, antioksidan, aloe vera suyu ve benzeri gibi birçok madde bulunuyor. Cilt bu tür maddeleri çabucak emiyor ve yumuşuyor. Yüz serumları içerisinde daha aktif maddeler olduğu için diğer ürün kozmetik ürünlere göre fiyat olarak biraz daha yüksek olabilir. Fakat serumdan sadece birkaç damla kullansanız bile cildinizde büyük etkiler yaratabilirsiniz.

yüz serumu nedir

yüz serumu nedir

Yani 30 mililitrelik bir serumu uzun süre kullanmanız mümkün. Peki yüz serumunun cilt için faydaları nelerdir? Her şeyden önce cildin nemlenmesini sağlarken cildi besleyip aydınlatır. Cildin sıkılaşmasına yarar. En önemlisi de yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıkların önüne geçer

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir