16
Mar
2017

Vücudunuz Yaza Hazır Mı?

Önümüzde güzel bir yaz var. O güzel bikinilere girmeye hazır mısınız peki? Forma girmek isteyen ve fazlalıklarından kurtulmak isteyen herkesi bu yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Peki Neler Yapmalıyız?

Diyet yaparak kilo vermeye başladığınız zaman yeni bir yeme programını da beraberinde getirmiş olursunuz fakat hep aynı tür gıdalarla beslenmek sizi sıkabilir ve sağlıksız olan gıdalara yönlenmenizi sağlayabilir. Farklı gıdalar deneyi seçin. Avokado, somon gibi gıdalar tüketmeye başlayın. Semtin pazarına çıkın ve taze ürünler alın.

diyetle zayıflamak

diyetle zayıflamak

Her zaman aktif olun. Spor yapacak vaktiniz yoksa da evinizde egzersizlerinizi yapın. Asansör kullanmayın. Yürüyen merdivenlerde durmayın.  Daha fazla kas yapmaya çalışın. Metabolik olarak yağlardan daha aktif olan kaslar kalori yakmanıza yardım edecektir. Kas dokunuzu arttırarak metabolizmanızı hızlandırın. Egzersiz programınıza kas geliştirici hareketler eklemeyi unutmayın.

Yediğiniz yemekleri, içtiklerinizi yazmak her zaman için yararlı olacaktır. Beslenme programınız yaratın ve neler yediğinizi not edin. Bu şekilde yediklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bol su için dememize gerek bile yok. Fakat sabah uyandığınızda limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirin.

diyet yapmak

diyet yapmak

Öğünlerinizi kesinlikle atlamayın. Günde üç ana iki de ara öğün yemek yemeyi unutmayın. Aç kaldıkça metabolik hızınız yavaşlar ve daha fazla kilo alırsınız.

Haftada bir kere tartıya çıkın. Diyete başladığınız zaman sıkan kıyafetlerinizi ara sıra deneyin.

Bu detaylarla yaza hazır olacağınıza emin olabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir