21
Ara
2018

Takma Kirpiği Uygulama Yöntemi

Her kadının hayali kalın, dolgun ve uzun kirpiklerdir. Kirpiklerin genel yüz ifadesinde ne denli önemli olduğu bilinir. Bazı zayıf ve kısa kirpikli kadınların bu sıkıntısını gidermek için takma kirpikler üretilmiştir. Bu gibi kirpikler mezuniyet, düğün ya da özel toplantılarda sıklıkla kullanılabilmektedir.

Öncelikle takma kirpiği kutusundan ayırırken bir cımbız kullanılmalıdır ve yavaşça kaldırılmalıdır. Kutundan kirpik ayrıldıkça cımbız ayrılan kısımlarına doğru kaydırılmalıdır. Bu şekilde kirpik kılları birbirinden parçalanmadan ayrılmış olur.

takma kirpik

takma kirpik

Çıkarılan bu takma kirpiğin göz ile boyutsal manada uyguluğunu anlayabilme için ilk önce kirpik göz kapağına konmalıdır. Kirpiğin göz kapağında nasıl durduğuna bakmak bu şekilde kontrol edilebilir. Şayet göz kapağına konulan kirpik uzun görünüyorsa küçültme işlemi yapılması gerekmektedir. Ancak bu işlem yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Kirpiğe zarar vermemek adına cımbız vasıtası ile kesilecek kısımdan ayrılacak olan kirpik küçük bir makas ile kesilir. Kesme işlemi yapılırken kirpik kılları değil kılların birleşim nokrası kesilmelidir. Kirpiğin uzun kıllarından kesilme işlemi yapılır. Bu şekilde daha doğal bir görünüm sağlanacaktır.

takma kirpik uygulama

takma kirpik uygulama

Yapıştırıcı Miktarını İyi Ayarlayın

Takma kirpiği uygulamadan önce kişi normal kirpiklerine bir kat rimel sürmelidir. Ayrıca takma kirpiğin diplerine de ince bir tabaka halinde bu rimel sürülür. Uygulanacak olan daha kalın bir yapıştırıcı tabaka kirpiğin daha kalıcı olmasını sağlamayacaktır. Hatta daha da kötüsü doğal görünümünden çok daha fazla uzaklaştıracaktır. Bu sebeple yapıştırıcı az bir miktarda kullanılmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir