28
Ağu
2014

Sağlıklı Bir Besin Kaynağı

Doğadan, sofralarımıza gelen en büyük besin kaynağıdır bal. Bal sayesinde birçok hastalıkla mücadele edilir. Tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır. Tamamen doğal olması, tüm bitkilerin en güzel yerlerinden elde edilerek oluşması, onun tüm besin maddelerinin önüne koymuştur. Doğada ki bitkilerde elde edilen bal, sadece kendisi itibari ile faydalı değildir, yanında sağlanan ürünler de son derece önemli besin kaynaklarıdır.

Arı sütü

Arı sütü

Arı Sütü İle Gelen Sağlık

Bal, bilindiği üzere arılardan elde edilir. En çalışkan hayvanlardan biri olan arı, tüm çiçekleri dolaşarak en güzel ve en faydalı noktalarını alır, kendileri için hazırlanmış kovanlara getirerek, balın meydana gelmesini sağlar. Ortaya çıkan lezzet, başlı başına bir şifa kaynağıdır. Balın yanında, arıların neden olduğu bir diğer önemli besin maddesi olan arı sütü ise, son derece faydalı bir besin maddesidir.

Arı sütü, günümüzde tıbbi ilaçların yapımında kullanılır. Diğer hayvanlarda elde edilen sütlerden farklı bir yapısı vardır. Bu yapı, içinde bulundurduğu besin maddelerinden ve yapısının farkından ileri gelir. Tıbbi ilaçların yapımında kullanılması, onun ne denli önemli bir besin kaynağı olduğunun, açık delili şeklindedir.

İçerisinde, protein, yağ, şeker, vitamin, enzim, hormon ve yağ asitlerini bulunduran bu besin kaynağı, tek başına bir şifa kaynağıdır. En büyük mucizesi ise, doğadan elde edilmesidir. Hiçbir katkı maddesi olmaksızın elde edilen bu ürün, sağlığın ikamesi için gerekli olan ilaçların yapımında kullanılarak, hastalıkların iyileşmesinde fayda sağlaması amaçlanır.

Bu ürünler alakalı detaylı bilgileri bulmak, kafalarda ki soru işaretlerine son vermek için Arı Diyarı tarafından oluşturulan http://www.aridiyari.com adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Arı Diyarı, sizler için bu siteyi kurarak, detaylı bilgilere sahip olmanızı ve bu ürünle alakalı merak ettiğiniz tüm noktaları, açığa kavuşturmayı amaçlamıştır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir