18
Ağu
2021

Mete Gazoz Kimdir?

Son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Mete Gazoz kimdir çok merak ediliyor. Özellikle de 2020 Tokyo Olimpiyatlarının yapılması ve Mete Gazoz’un göstermiş olduğu başarı tüm dünyada adından söz edilmesine neden oldu. Başarısı ile ülkemizi gururlandıran Mete Gazoz milli okçumuzdur. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda finale kadar yükselen Mete Gazoz finalde de İtalyan Mauro Nespli’yin yenerek adını ülkemizde ve dünyada duyurmayı başarmıştır.

Mete Gazoz Hayatı

Mete Gazoz elde etmiş olduğu başarılarla pek çok kişiye Mete Gazoz hayatı ve Mete Gazoz kimdir diye düşündürmüştür. Mete Gazoz 1999 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da dünyaya gelen milli okçumuz çok küçük yaşlardan itibaren spor ile iç içedir ve okçuluk eğitimi almıştır. İlk olarak okçuluk alanında adını Bakü’de düzenlenen Avrupa Oyunlarında duyurmuştur. Orada Türkiye’yi temsil etmiştir. Sonrasında ise 2016 yılında yeniden Rio Olimpiyatlarına katılmıştır. Ülkemizdeki diğer sporculardan da son derece destek gören Mete Gazoz özellikle de Arda Turan tarafından desteklenmiştir. 6 yaşından itibaren sporla ilgili olan sporculuk kariyerinde ailesinin de desteğini görmüştür. Bakü Olimpiyatlarında göstermiş olduğu başarının ardından yine 2016 yılında Nottingham Avrupa Şampiyonasına katılmıştır. Burada da yine başarı kazanarak gümüş madalya almaya hak kazanmıştır. Ardından da Arjantin’de gerçekleşen okçuluk şampiyonasında dünya 3.sü olmuştur. Tüm bu başarıların ardından 2018 yılında katılmış olduğu Akdeniz Oyunlarında İspanya da altın madalya kazanarak adını yine tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Son dönemlerde ise adından en fazla söz edilmesinin sebebi 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında final maçına çıkması ve çıkmış olduğu maçta İtalyan rakibini yenerek olimpiyat şampiyonu olmasıdır. Genç yaşta olmasına rağmen elde etmiş olduğu başarılarla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Mete Gazoz Eğitimi

Mete Gazoz eğitimi ve spor kariyeri ile son dönemlerde çok fazla adından söz edilen bir sporcu olmuştur. Sürekli olarak katılmış olduğu olimpiyat oyunlarında başarılar elde etmiş ve 6 yaşından beri okçuluk eğitimi alarak kendisini her geçen gün geliştirmiştir. Yalnızca tek bir alanla sınırlı kalmak istemeyen genç sporcu aynı zamanda da yüzme ve resim kursuna gitti. Resim kursunun görme ve dikkat yeteneğini geliştirmesini sağladığını söyler. Aynı zamanda da göz ve el koordinasyonunun gelişimini hızlandırmak için piyano kursuna da gitmiştir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir