09
Eyl
2015

Masa Başında Çalışanlar için Diyet Önerileri

Masa başında oturarak çalışmak zorunda olduğunuz bir işiniz var ise hareketleriniz kısıtlı olduğu için kalori yakma hızınızda yavaşlar. Daha az hareket edildiği için beslenmeye dikkat edilmez ise bir anda aşırı kilo almaya başlayabilirsiniz.

bölgesel zayıflama

bölgesel zayıflama

Günlük kalori ihtiyaçlarınızın üzerine çıkmamak masa başında çalışırken kilo almamak için önemlidir. Ne kadar ihtiyacınız var ise bu sınırı aşmamaya çalışın.

Kalori hesabınızı yaptıktan sonra ise diyetinizi sağlıklı bir şekilde uygulayabilmek için mutlaka spor yapmaya özen gösterin.

diyet

diyet

Spor Yapmayı İhmal Etmeyin

İşten geldikten sonra ne kadar yorgun olursanız mutlaka düşük tempoda da olsa egzersiz hareketlerinizi yaparak metabolizma hızınızı yükseltin ve aldığınız kalorileri yakmaya çalışın.

Az miktarda sık yemek ise her diyette olduğu gibi yine işe yarayabilen bir yöntemdir. Enerji ihtiyacınızı verimli bir şekilde böyle karşılayabilirsiniz. Ara öğünlerinizde sağlıksız atıştırmalıklar tüketmek yerine meyve ve sebze gibi daha sağlıklı ve besleyici gıdalara yönelin.

diyet yapmak

diyet yapmak

Hareketli iş hayatına sahip olanlara göre biraz daha zorlayıcı olabilecek bu diyet döneminde ekstra özen göstererek ve disiplinli olarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir