08
Ara
2017

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Kadınların vazgeçilmezi makyaj. Günümüzde daha güzel ve şık görünmek, yüzümüzdeki lekeleri siyah noktaları ve eşitsiz dağılmış renk dengesizliğini ortadan kaldırmak için sık sık makyaja başvururuz. Peki her gün kullandığımız makyajı ne kadar doğru yapıyoruz? Doğru ve pürüzsüz makyaj için bazı püf noktalar var.

makyaj

makyaj

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Makyaja başlamadan önce yüzünüzü temizleyin ve nemlendirin. Kuru cilt üzerinde makyaj yeterince etkili olmayacak ve parçalar halinde kalacaktır.

Seçeceğiniz fondötenin cildinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Kendi ten renginizden daha açık ve veya daha koyu fondöten seçimi yapmanız çirkin bir görünüm oluşmasına sebep olacaktır. Allık seçimi yaparken yine ten renginizle uyumlu olanları seçmelisiniz.  Beyaz tenler için şeftali ve pembe tonları, esmer bir teniniz var ise bronz ton allıklar ile çarpıcı bir görünümü yakalayabilirsiniz.

Göz makyajında dumanlı tonlar esmer tenler için oldukça güzel bir seçenektir. Beyaz tenliler için biraz daha abartılı bir görünüme sebep olabilir.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Daha önce kullandığınız ve ancak bitmiş olan rimelinizi yıkayın ve kurulayın bu rimeli rimel sürmeden önce kullanın. Kirpiklerinizi taradıktan ve ayırdıktan sonra rimelinizi sürmeye başlayın. Bir süre bekledikten sonra ikinci katı sürün. İkinci kat kirpiklerinizin daha hacimli görünmesine yardımcı olacaktır.

Uzun süre dışarda kalacaksanız ve kalıcı bir far istiyorsanız göz kapaklarınıza öncelikle fondöten sürün sonrasında far uygulamasını yapın.

Kaliteli bir göz kaleminiz yoksa göz içine göz kalemi uygulamamaya çalışın. Makyajınızın kolayca dağılmasına sebebiyet verecek olan göz kalemi, gözünüze de zarar verecek.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir